Strona główna
Międzynarodowy sukces naszej szkoły!
Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy 6 zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach 2026”!
Finał konkursu odbył się 13 czerwca br. w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy!
"Szanuj wodę, kręć przyrodę" - konkurs EKOKAMERA
10 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w finale powiatowego konkursu EKOKAMERA, w którym wzięli udział nasi uczniowie: Liliana, Luiza i Bartosz.
Była to IV edycja pn.: "Szanuj wodę, kręć przyrodę".
Serdecznie dziękujemy organizatorom: Starostwo Powiatowe w Koninie, Miasto Konin, Gmina Grodziec oraz Nadleśnictwo Grodziec.
Turniej Rummikub
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i wygranym w Turnieju Rummikub, który odbył się w naszej szkole 10 czerwca.
Rummikub to dynamiczna gra logiczno-strategiczna, w której celem jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kostek z liczbami poprzez układanie ich w grupy. Zachęcamy do dalszych zmagań i wyzwań z Rummikub.
Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu
Dnia 27 maja o godzinie 9:00 miało miejsce uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu. Był to wyjątkowy i niezwykle ważny dzień dla całej społeczności szkolnej, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Społeczność szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom, uczniom oraz sponsorom za obecność, wsparcie i wspólne świętowanie tego szczególnego momentu w historii naszej placówki.
"Bajka Szachrajka"
W maju odbyło się kolejne Spotkanie z kulturą, tym razem historia Pchły Szachrajki opowiedziana interaktywnie. Uczniowie dowiedzieli się, że mówienie prawdy jest ważne, a Szachrajka była tylko pretekstem...
Święto Konstytucji 3 Maja
43 maja to wyjątkowa data w historii Polski – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jednego z najważniejszych dokumentów w dziejach naszego kraju i Europy.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego przypomniano znaczenie tego wydarzenia oraz wartości, jakie ze sobą niesie – wolność, odpowiedzialność i troskę o dobro wspólne. Nie zabrakło recytacji oraz wspólnego śpiewu, które podkreśliły podniosły charakter tego dnia.
Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu!
1W ramach obchodów Miesiąca Świadomości Autyzmu w kwietniu w naszej placówce zorganizowano warsztaty edukacyjne w oddziałach przedszkolnych oraz klasach 1–3. Ich celem było przybliżenie tematyki autyzmu, rozwijanie empatii oraz budowanie postaw akceptacji i zrozumienia wobec osób w spektrum.
Zorganizowano również konkurs plastyczny pt. „Niebieski Motyl”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Powstały piękne i inspirujące prace, które podkreślają wyjątkowość oraz różnorodność każdego człowieka.
Wycieczka grupy "Motylki" 🦋
3Na gospodarstwo była pełna radości, zabawy i nowych doświadczeń. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda życie na wsi oraz skąd biorą się produkty, które znają z codziennego życia.
Na początku mali uczestnicy poznali maszyny używane do sadzenia i sortowania ziemniaków. Gospodarze w prosty i ciekawy sposób wyjaśnili, do czego służą poszczególne urządzenia, a dzieci z zainteresowaniem obserwowały ich działanie.
Dzień Książki
123 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – pasowanie uczniów klasy I na czytelników!
To ważny moment, który oficjalnie wprowadza najmłodszych w świat książek i rozpoczyna ich czytelniczą przygodę. Uroczystego pasowania dokonał Pan Dyrektor Kamil Trzebiński.
Wydarzenie zostało starannie przygotowane przez Panią Ewę Pucek– pracującą w bibliotece szkolnej, która zadbała o jego wyjątkowy przebieg i atmosferę
Nowy numer kontaktowy!

Szanowi Państwo informujemy, że nowy numer kontaktowy do placówki to: 533-443-286.
Dzień Ziemi u Biedroneczek ♻️✨
4Biedroneczki świętowały Dzień Ziemi bardzo aktywnie!
Dzieci nie tylko stworzyły ścieżkę sensoryczną z materiałów wtórnych, ale także wcieliły się w małych strażników planety
Podczas zajęć przedszkolaki: sprzątały naszą „planetę”, ucząc się, jak dbać o środowisko
poznawały zasady segregacji i dowiedziały się, do którego worka wrzucamy różne śmieci
🥗🍎 Zdrowe odżywianie w klasie 2! 🍌🍓
Na zajęciach rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest zdrowa dieta i codzienne sięganie po owoce i warzywa. 💚 To właśnie one dostarczają nam witamin, energii i pomagają dbać o dobre samopoczucie!W praktyce przygotowaliśmy pyszną sałatkę owocową 🍇🍊 Każdy mógł dodać swoje ulubione owoce – były jabłka, bana
Szkoła wspierająca emocje
Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2025/2026 program Wielkopolskiego Kuratora Oświaty - Szkoła wpierająca emocje.
Szkoła z mediacjami
Nasza szkoła od roku szkolnego 2024/2025 realizuje program Wielkopolskiego Kuratora Oświaty "Szkoła z mediacjami".
Budowanie szkolnej wspólnoty w Gminie Ślesin
Zakład Doskonalenia Zawodowego otrzymał dofinansowanie na realizacje projektu pt. „Budowanie szkolnej wspólnoty w gminie Ślesin” nr. FEWP.06.07-IZ.00-0069/24. Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS+), w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym , Działanie 6.7 Edukacja przedszkolna, ogólna oraz kształcenie zawodowe.
Projekt jest realizowany w partnerstwie z Gminą Ślesin.
Projekt zakłada realizację kompleksowego wsparcia na rzecz 6 placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Ślesin.

Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 17.06.2026Kalendarz
- brak danych
