Strona główna
"Gimnastyka paluszkowa"
Dzisiaj grupa „Motylki” miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach pt. „Gimnastyka paluszkowa”, które poprowadziła pani Aleksandra Woźniak – pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej 😊
Podczas zajęć dzieci rozwijały sprawność manualną, ćwiczyły koordynację ruchową oraz doskonaliły motorykę małą poprzez ciekawe zabawy i angażujące ćwiczenia. Nie zabrakło radości, uśmiechów i dużej dawki pozytywnej energii!
AWARIA TELEFONU!

Szanowni Państwo, informuemy, że z przyczyn awarii telefonu kontakt z placówką możliwy jest za pomocą poczty e-mail: spostrowaz@o2.pl lub bepośrednio w szkole.
Przepraszamy za trudności.
Z Poważaniem,
mgr Kamil Trzebiński
Dyrektor szkoły
Tydzień Zdrowego Żywienia
2W ramach szkolnej akcji promującej zdrowy styl życia zorganizowaliśmy Tydzień Zdrowego Żywienia, który dostarczył naszym uczniom nie tylko wiedzy, ale i mnóstwo radości!
Każdego dnia dzieci aktywnie angażowały się w przygotowane działania:
przynosiły na śniadanie zdrowe przekąski – pełne witamin owoce i warzywa,
Mali eksperci o internecie i zabawach offline
Dzień Bezpiecznego Internetu ciąg dalszy...
https://canva.link/9dyg16gohln9mea
Inicjatywa Dzień Bezpiecznego Internetu 2026 i nasze działania. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją (link poniżej)
🎨🌐 Konkurs plastyczny „Mój ślad w Internecie” 🌐🎨
W ramach naszej inicjatywy DBI 2026 odbył się konkurs plastyczny pt. „Mój ślad w Internecie”, skierowany do uczniów klas VII–VIII.
Prace uczniów były niezwykle różnorodne i pełne kreatywności. Uczestnicy w ciekawy sposób przedstawili temat swojej obecności w sieci – zwracając uwagę na bezpieczeństwo, odpowiedzialność oraz trwałość informacji publikowanych w Internecie.
Spotkanie z kulturą
1 kwietnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z kulturą, podczas którego uczniowie poznali historię genialnego kompozytora i wirtuoza – Fryderyka Chopina.
Opowieść została przedstawiona w niezwykły sposób – oczami bajkowej Komarzycy, która zamieszkała razem z artystą. Wspólne przygody bohaterów wprowadziły dzieci w świat muzyki i przybliżyły postać „Poety fortepianu” w ciekawy i przystępny sposób.
Spotkanie edukacyjne
30 marca w naszej szkole odbyło się ciekawe i bardzo wartościowe spotkanie ze studentkami koła naukowego „Sekretnik Księgowego” z Akademii Nauk Stosowanych w Koninie.
Podczas zajęć uczniowie poznali historię pieniądza, różne formy płatności oraz sposoby oszczędzania. Nie zabrakło również rozmów o najczęstszych błędach, jakie można popełnić przy wydawaniu pieniędzy.
Wielkanocne serca – warsztaty z rodzicami na rzecz hospicjum 🐣🐇
20Wielkanocne serca – warsztaty z rodzicami na rzecz hospicjum
Za nami wyjątkowe warsztaty wielkanocne, które odbyły się w naszym przedszkolu.
Tym razem spotkanie miało szczególny wymiar – wszystkie ozdoby przygotowane przez dzieci i ich rodziców trafią na kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz hospicjum.
Bezpieczeństwo w sieci, czyli DBI 2026
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu już od lutego pod hasłem budowania cyfrowej odporności i kultury szacunku w sieci, zorganizowaliśmy szereg inicjatyw skierowanych do uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Co działo się w naszej szkole?
- Spektakl pacynkow
Skrzynka Pytań
Skrzynka pytań do pedagoga specjalnego i psychologa.
Masz pytanie, coś Cię martwi albo po prostu chcesz o czymś porozmawiać, ale trudno Ci zrobić pierwszy krok? Teraz możesz napisać!
W naszej szkole pojawiła się Skrzynka Pytań do Psychologa i Pedagoga. Możesz wrzucić do niej kartkę z pytaniem, problemem lub tematem, o którym chciałbyś/chciałabyś porozmawiać.
Warsztaty
W piątek, 13.03, psycholog szkolny Pani Karolina Jarmuż- Mazurek przeprowadziła warsztaty w klasach 1–3 poświęcone tematyce przemocy rówieśniczej.
Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o tym, czym jest przemoc, jak ją rozpoznawać oraz w jaki sposób reagować w trudnych sytuacjach. Dzieci dowiedziały się także, jak ważne są wzajemny szacunek, empatia oraz wspieranie kolegów i koleżanek.
🌷 Dzień Kobiet w grupie Biedroneczek 🌷
9W grupie Biedroneczek świętowaliśmy Dzień Kobiet. Było dużo uśmiechu, miłych słów i radosnej atmosfery.
Dziewczynki wzięły udział w wesołym pokazie mody, prezentując swoje piękne stylizacje. Chłopcy wręczyli dziewczynkom miłe upominki.
To był bardzo miły dzień, pełen radości i dziecięcych uśmiechów.
Być kobietą, być kobietą....👠💄👗Dzień kobiet u Motylków
Być kobietą, być kobietą....
U Motylków dzisiaj wielkie święto!
A w tym dniu moc atrakcji: pokaz mody, sesja zdjęciowa, robienie pedicure... Panowie traktowali dziś nasze dziewczyny w wyjątkowy sposób i przekonali się ,że chodzenie na obcasach wcale nie jest taką łatwą sprawą...
Uczynnie służyli im pomocą oraz dobrym słowem, a także wręczyli upominki.
JADŁOSPIS
Uwaga! Zmiana w jadłospisie
Informujemy o drobnych zmianach w menu:
- W poniedziałek zamiast surówki z ogórka kiszonego podana zostanie surówka z marchewki.
-
W czwartek zamiast zupy pomidorowej z ryżem będzie zupa kapuśniak.
Dziękujemy za wyrozumiałość 🙂
Podsumowanie konkursu "Odblaskowa Szkoła" w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie
6 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie odbyło się spotkanie, podczas którego podziękowano uczniom i nauczycielom za kreatywne działania promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tegorocznej I edycji wielkopolskiego konkursu "Odblaskowa Szkoła” w całej Wielkopolsce udział wzięło 155 szkół, aż 18 szkół z Konina i powiatu konińskiego, w tym nasza szkoła.
"Bajkodźwięki", czyli Spotkanie z kulturą
Czasem można opowiedzieć bajkę bez słów... Podczas kolejnego przedstawienia uczniowie zapoznali się z pracą tapera, kinem niemym ale przede wszystkim z muzyką na żywo, która wywołuje emocje, pozwala przeżywać przygody animowanych bohaterów. Ciekawym doświadczeniem było poznanie pracy dubbingowej.
Szkoła wspierająca emocje
Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2025/2026 program Wielkopolskiego Kuratora Oświaty - Szkoła wpierająca emocje.
Szkoła z mediacjami
Nasza szkoła od roku szkolnego 2024/2025 realizuje program Wielkopolskiego Kuratora Oświaty "Szkoła z mediacjami".
Budowanie szkolnej wspólnoty w Gminie Ślesin
Zakład Doskonalenia Zawodowego otrzymał dofinansowanie na realizacje projektu pt. „Budowanie szkolnej wspólnoty w gminie Ślesin” nr. FEWP.06.07-IZ.00-0069/24. Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS+), w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym , Działanie 6.7 Edukacja przedszkolna, ogólna oraz kształcenie zawodowe.
Projekt jest realizowany w partnerstwie z Gminą Ślesin.
Projekt zakłada realizację kompleksowego wsparcia na rzecz 6 placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Ślesin.

Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Kalendarz
- brak danych
